Weekend dla singli – Siostry z Karmelu Ducha Św. – Olsza

Siostry z Karmelu Ducha Św. 24-26.06.2016 Olsza

Szczegóły wydarzenia

  • piątek | 24 June 2016 do niedziela | 26 czerwca 2016
  • OGNISKO MIŁOŚCI Olsza 33 95 - 063 Rogów
  • 605364736
Temat

Weekend modlitewno-formacyjny dla singli

Posługujący

Siostry z Karmelu Ducha Świętego

Harmonogram

Piątek 24.06.2016 r.

Sobota 25.06.2016 r.

Niedziela 26.06.2016 r.

Organizator
Dorota Kopeć

Informacje

“…ponieważ jesteś sam/a/, postaraj się o towarzystwo. A jakież mogłabyś znaleźć lepsze, nad towarzystwo samego Mistrza?”
/Św. Teresa od Jezusa/

Skupienie ma na celu pomóc nam żyć pełniej, głębiej i piękniej, dlatego poprowadzą je osoby, które na co dzień zanurzają się w modlitwie.
Podczas skupienia uczestnicy będą mieli możliwość poszukania odpowiedzi na pytanie: „Jakim człowiekiem jestem, a jakim mam się stawać?”
Rozważania, obejmujące nie tylko wiedzę z dziedziny duchowości, ale też psychologii i antropologii, oraz czas na modlitwę mają nam pomóc odkryć piękno ludzkiej duszy i drogę ku stawaniu się oknem obecności Boga dla świata. Skupienie będzie miało formę rekolekcji przeżywanych w ciszy, z możliwością indywidualnych rozmów z prowadzącymi, które mają duże doświadczenie w towarzyszeniu duchowym.

Prowadzą: Siostry z Karmelu Ducha Świętego

Siostry o sobie:
Jesteśmy wspólnotą sióstr Rzymsko-Katolickiego Kościoła, prawnie istniejącą pod jurysdykcją Arcybiskupa Częstochowskiego Wacława Depo od 2 lutego 2015 roku. Jest nas pięć. W jaki sposób chcemy żyć w Kościele? Żyjemy we wspólnocie, spędzając swoje życie na modlitwie, budowaniu relacji między sobą i posłudze innym.
Pragniemy żyć duchowością karmelitańską, w sposób szczególny zgłębiając pisma św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża. Patrząc na ich przykład, tak organizować nasze życie wewnętrzne i zewnętrzne, by było modlitwą, a modlitwa była życiem. Tą duchowością chcemy dzielić się z innymi, dlatego zapraszamy na spotkania indywidualne i w małych grupach, by towarzyszyć na drodze poznawania siebie i w rozwoju relacji duszy z Bogiem. Osoba Ducha Świętego jest Osobą Trójcy Świętej, którą chcemy przyzywać, poznawać i obierać za Budowniczego naszego życia i Mistrza codzienności.
Z tego co robimy, nie mamy dochodów. Żyjemy z jałmużny, czyli z tego, co nam ktoś da ze względu na Boga, ze względu na to, że Mu służymy.  Więcej na www.karmelduchaswietego.pl

Więcej informacji TUTAJ

Mapa

Siostry z Karmelu Ducha Św. 24-26.06.2016 Olsza