Rekolekcje dla osób poranionych – ks. Jacek Stefański – Wigry

ks. Jacek Stefański 22-24.09.2017 Wigry

Event details

  • piątek | 22 September 2017 to niedziela | 24 września 2017
  • Cały dzień
  • Fundacja Wigry Pro - Pokamedulski Klasztor, Wigry 11 Suwałki, 16-402 Suwałki
  • 87 566 24 99
Prosimy pamiętać, że nie jesteśmy organizatorami pokazywanego wydarzenia. Ideą serwisu jest zbieranie informacji o spotkaniach ewangelizacyjnych i umieszczanie ich na stronie. Jednocześnie nie ponosimy żadnych odpowiedzialności za zmiany terminów, miejsc czy programów takich spotkań.

W przypadku pytań związanych z konkretnym wydarzeniem, prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorami, których dane umieszczamy na stronie wydarzenia. Link do strony wydarzenia znajduje się w dalszej części treści.

Temat

Rekolekcje dla osób poranionych

Posługujący

ks. dr Jacek Stefański

Harmonogram

Piątek 22.09.2017 r.

Sobota 23.09.2017 r.

Niedziela 24.09.2017 r.

Organizator
Wigierski Areopag Nowej Ewangelizacji

Informacje i zapisykliknij po Więcej informacji kliknij i Zapisz się

Często dostrzega się w osobie Abrahama obraz człowieka ufającego Bogu bez granic. Zapomina się jednak, że Abraham musiał się zmierzyć z bolesnymi doświadczeniami, które dla nas stanowią drogowskaz i pomoc w życiu obfitującym w krzyże. Dla tych, którzy doznali różnego rodzaju zranień, przejście przez ścieżkę życia za przewodnictwem Abrahama może służyć jako pomoc w odkryciu, że zranienia nie muszą nas ograniczać, lecz udostępnić nam horyzonty wzrastania w łasce i w świętości. Święty Jan Paweł II, podkreślając związek między wiarą Abrahama a wiarą Najświętszej Maryi Panny wskazał na katolicki „klucz”, który wlewa w nasze serca moc dla podźwignięcia się z trudności. Dzieje się to przy duchowym wsparciu i wstawiennictwie Matki Bożej, u której wiara Abrahama znalazła swoje spełnienie. Udaj się więc na wzgórze wigierskie pod opieką Niepokalanej i odkryj ponownie uzdrawiające właściwości słowa Bożego na przykładzie Abrahama, który nauczył się wędrować drogą wiary.

Rekolekcje prowadzi ks. dr Jacek Stefański, urodzony w Izraelu, kapłan diecezji ełckiej, biblista, były wieloletni ojciec duchowny kleryków oraz wykładowca Pisma świętego i języka hebrajskiego. Obecnie posługuje jako kierownik duchowy i zajmuje się formacją rekolekcyjną oraz biblijną w pokamedulskim centrum areopagu nowej ewangelizacji w Wigrach.

Zgłoszenia pocztą elektroniczną recepcja@wigry.pro , tel. recepcja 87 566 24 99

Koszt Rekolekcji – 250zł/os (Noclegi w pokojach 2 osobowych – za pokój 1 osobowy dopłata 100zł.). Zaliczka 50zł tydzień przed rozpoczęciem

Mapa

ks. Jacek Stefański 22-24.09.2017 Wigry