Fundament Ćwiczeń Duchowych – o. Mariusz Siódmiak – Rzeszów

o. Mariusz Siódmiak 08-13.07.2018 Rzeszów

Event details

  • niedziela | 8 July 2018 to piątek | 13 lipca 2018
  • Cały dzień
  • Dom Diecezjalny TABOR, Połonińska 25, 35-001 Rzeszów
  • 533 833 399
Prosimy pamiętać, że nie jesteśmy organizatorami pokazywanego wydarzenia. Ideą serwisu jest zbieranie informacji o spotkaniach ewangelizacyjnych i umieszczanie ich na stronie. Jednocześnie nie ponosimy żadnych odpowiedzialności za zmiany terminów, miejsc czy programów takich spotkań.

W przypadku pytań związanych z konkretnym wydarzeniem, prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorami, których dane umieszczamy na stronie wydarzenia. Link do strony wydarzenia znajduje się w dalszej części treści.

Temat

Fundament Ćwiczeń Duchowych

Posługujący

o. Mariusz Siódmiak SP

Harmonogram

Niedziela 08.07.2018 r.

Poniedziałek 09.07.2018 r.

Wtorek 10.07.2018 r.

Środa 11.07.2018 r.

Czwartek 12.07.2018 r.

Piątek 13.07.2018 r.

 

Organizator
Dom Diecezjalny TABOR

Informacje i zapisykliknij po Więcej informacji kliknij i Zapisz się

 

Rekolekcje te wprowadzają w doświadczenie życia duchowego poprzez poznanie i praktykowanie różnych metod modlitwy, takich jak: medytacja, rachunek sumienia, modlitwa prostoty, itp. Umożliwiają one wgląd w siebie i odkrycie Boga zarówno w Jego Słowie jak i w dotychczasowym doświadczeniu osobistym.

Odprawiający je ma okazję skonfrontować się z podstawowymi pytaniami dotyczącymi własnego życia w kontekście spotkania z Bogiem. Rekolekcje te zmierzają do poznania ostatecznego celu życiowej wędrówki i uzyskania wolności w dążeniu do niego (tzw. „Pierwsza i podstawowa zasada”
św. Ignacego – Fundament Ćwiczeń duchowych). Dokonuje się to na drodze osobistej modlitwy w klimacie milczenia, obiektywizując swoje doświadczenie duchowe z osobą towarzyszącą (duchowną lub świecką). Rekolekcje Fundamentu uczą podstawowych narzędzi do pielęgnowania relacji z Bogiem i pracy nad sobą oraz przygotowują do owocnego przejścia czteroetapowej drogi Ćwiczeń duchowych według metody św. Ignacego Loyoli.

Warunki owocnego uczestnictwa w rekolekcjach ignacjańskich:
zdolność do zachowania pełnego milczenia, w tym: wyłączenie telefonu komórkowego i nie korzystanie z urządzeń łączących z internetem
zdolność do osobistej przedłużonej modlitwy (medytacja, kontemplacja) 3-4 razy dziennie po ok. 45-60 min.
wewnętrzna równowaga psychiczno-duchowa
szczera wola spotkania z Bogiem i podjęcia trudu rekolekcyjnego
otwartość i gotowość do dzielenia się doświadczeniem rekolekcji z osobą towarzyszącą w Ćwiczeniach duchowych
wiek powyżej 20. roku życia
Fundament Ćwiczeń Duchowych jest formą rekolekcji stacjonarnych i zakłada pełne wyciszenie i symboliczne „odcięcie się” od świata zewnętrznego, przez pobyt w Domu Rekolekcyjnym. Nie ma możliwości dojeżdżania na wybrane punkty rekolekcyjne.

Mapa

o. Mariusz Siódmiak 08-13.07.2018 Rzeszów