Czego pragną kobiety – o. Paweł Drobot – Kraków

o. Paweł Drobot 23-25.03.2017 Kraków Czego pragną kobiety

Szczegóły wydarzenia

  • czwartek | 23 March 2017 do sobota | 25 marca 2017
  • 10:00 - 14:00
  • Kościół Św.Józefa, ul. Zamoyskiego 2, Kraków
Temat

Czego pragną kobiety? – rekolekcje dla mam z małymi dziećmi

Posługujący

o. Paweł Drobot

Harmonogram

Czwartek 23.03.2017 r.

10:00 wspólny śpiew
10:15 Msza św., po mszy św. nauka rekolekcyjna

Piątek 24.03.2017 r.

9.15 możliwość spowiedzi (podczas spowiedzi zapewniamy opiekę nad dziećmi)
10:00 wspólny śpiew
10:15 Msza św., po mszy św. nauka rekolekcyjna

Sobota 25.03.2017 r.

10:00 wspólny śpiew
10:15 Msza św. z nauką rekolekcyjną, świadectwo, modlitwa wstawiennicza

Organizator
Macierzanka

Informacje i zapisy
Więcej informacji Zapisz się

Wielki Post w pełni. Jesteś mamą i zastanawiasz się jak pogodzić dobre przeżycie tego ważnego okresu z opieką nad dzieckiem, wymagającą przecież Twojej nieustannej obecności? Chcesz odkrywać swoją kobiecość jako dar Boga i drogę do Niego? Przyjdź na nasze rekolekcje, posłuchaj i zaczerpnij!

Już po raz dziewiąty Grupa Mam “Macierzanka” zaprasza na wyjątkowe rekolekcje wielkopostne dla mam z małymi dziećmi, które odbędą się w dniach 23-25 marca 2017 r. w parafii św. Józefa Rzemieślnika przy Rynku Podgórskim w Krakowie.

W tym roku rekolekcje pod hasłem „Czego pragną kobiety?” wygłosi o. Paweł Drobot CSsR – dyrektor Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów i Domu Rekolekcyjnego MB Nieustającej Pomocy oraz opiekun duchowy Dzielnych Niewiast – wspólnoty kobiet działającej przy Redemptorystach w Krakowie.

Temat rekolekcji nawiązuje do historii spotkań kobiet z Jezusem. Chcemy zaprosić uczestniczki do przeżycia przygody na drodze, której przewodniczkami będą trzy kobiety: Samarytanka, Nawrócona grzesznica oraz Maryja. Będą prowadzić nas na ścieżkach naszych pragnień, przebaczenia, uzdrowienia uczuć i relacji, oraz odkrywania obecności Boga w naszym życiu.

W programie rekolekcji m.in.: Msza św. z nauczaniem oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, podczas którego dzieci będą miały zapewnioną opiekę. W sobotę uczestniczki usłyszą świadectwo i będą mogły wziąć udział w modlitwie wstawienniczej.

Organizatorki rekolekcji, jak co roku, przewidują możliwość nakarmienia i przewinięcia dziecka w przyjaznym miejscu oraz kącik zabaw dla dzieci w nawie bocznej.

Każda mama i każdy maluch będą bardzo mile widziani!

INFORMACJE PRAKTYCZNE (podobne jak w poprzednich latach :)) :

W kościele jest wyjątkowo zimno – warto więc ciepło ubrać dzieci (i siebie!).
W czwartek i piątek zapraszamy mamy z dziećmi. W zakrystii będzie możliwość przewinięcia i nakarmienia dziecka. W kościele (w nawie bocznej tuż przy ołtarzu) będzie zorganizowany kącik zabaw dla naszych pociech.
W piątek podczas spowiedzi zapewniamy możliwość opieki nad maluszkami.
W sobotę zachęcamy, w miarę możliwości oczywiście, do pozostawienia maluszków pod czułą opieką Tatusiów i podarowania sobie chwili wytchnienia :); jeśli ktoś jednak będzie miał takie pragnienie, to zapraszamy również całymi rodzinami!

Mapa

o. Paweł Drobot 23-25.03.2017 Kraków – Czego pragną kobiety