Chrześcijańska Duchowość Małżeńska – K. i M. Rymsza, Ks. Wojciech Sadłoń – Popowo Letnisko

K. i M. Rymsza, Ks. Wojciech Sadłoń 31.03-02.04.2017 Popowo Letnisko

Event details

  • piątek | 31 March 2017 to niedziela | 2 kwietnia 2017
  • 18:00 - 14:00
  • Popowo-Letnisko, Somianka
  • 602-694-598
Temat

Chrześcijańska Duchowość Małżeńska – dzisiaj

Posługujący

Katarzyna i Marek Rymsza, Ks. Wojciech Sadłoń SAC

Harmonogram

Piątek 31.03.2017 r.

Sobota 01.04.2017 r.

Niedziela 02.04.2017 r.

Organizator

EQUIPES NOTRE-DAME Ruch duchowości małżeńskiej

Informacje i zapisy

Więcej informacji TUTAJ                 Zapisy TUTAJ

Rozwój chrześcijańskiej duchowości małżeńskiej rozpoczyna się od uświadomienia sobie, że małżeństwo sakramentalne jest sprawą osobistą, ale nie jest sprawą prywatną. Jest wspólną drogą kobiety i mężczyzny jako żony i męża do Boga, ale jest też ich wspólnym świadectwem życia o miłości Boga do człowieka oraz o sile sakramentu i Bożego błogosławieństwa. Świadectwem względem dzieci, szerszej rodziny, znajomych. Rekolekcje mają pomóc żyć sakramentem małżeństwa na co dzień w duchu Ewangelii. Doświadczenia małżeństw z Ruchu END pokazują, że małżeństwo nie jest żadnym przeżytkiem, a duchowość życia małżeńskiego jest dopiero przez chrześcijan odkrywana.

Jezus zaprasza nas do tego, aby pozostać z Nim sam na sam, a jednak w towarzystwie innych Jego uczniów. Wydaje się to sprzeczne, ale w rzeczywistości nie ma w tym sprzeczności. Atmosfera pokoju podczas rekolekcji jest czymś, co Bóg nam daje pod warunkiem, że my ze swej strony mamy wolę zatrzymać się i wyciszyć. W takim sensie, obecność innych ludzi na rekolekcjach może być katalizatorem, który pomoże nam doświadczyć obecności Boga.
Podobnie jak Apostołowie, którzy udali się nad jezioro, aby popłynąć w ustronne miejsce, tak i my potrzebujemy oddalić się fizycznie od naszego środowiska rodzinnego. Z tych względów rekolekcje są organizowane jako wyjazdowe, w spokojnym miejscu.

Rekolekcje Equipes Notre-Dame są rekolekcjami otwartymi. Oznacza to dostępność rekolekcji dla wszystkich małżeństw chrześcijańskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą pogłębić swoją duchowość małżeńską poprzez uczestnictwo w Eucharystii, modlitwę, rozważania i pracę intelektualną nad wybranymi zagadnieniami oraz budowanie wspólnoty chrześcijańskiej.

Mapa

K. i M. Rymsza, Ks. Wojciech Sadłoń 31.03-02.04.2017 Popowo Letnisko