s. Ann Shields

S. Ann Shields urodziła się w Lewistown, w stanie Pensylwania, w 1939 roku. Była najstarszą z czwórki rodzeństwa. Ukończyła liceum Mount Aloysius Academy w Cresson, w stanie Pensylwania, w 1957 roku. W tym samym roku zaangażowała się w życie religijne. Przez siedemnaście lat była nauczycielką w szkołach podstawowych, liceach, a także na uczelni, pełniąc jednocześnie funkcję opiekuna duchowego uczelni. W 1975 roku Siostra Anna została zaproszona do Franciszkańskiego Uniwersytetu w Steubenville, aby dołączyć do grupy księdza Michaela Scanlan. Celem tej grupy było stworzenie na terenie kampusu studenckiego środowiska sprzyjającego pogłębieniu wiary. Jako redaktor czasopisma “Nowe Przymierze”, Siostra podejmowała tematy dotyczące duchowego wzrostu. Wspólnie z ks. Michaelem Scanlan, napisała książkę “I otworzyły im się oczy”.

 
Siostra Ann Shields uzyskała następujące tytuły naukowe:

licencjat: College Misericordia, Dallas, PA 1962
magister: University of Scranton, PA 1972
doktor (honoris causa): Franciscan University of Steubenville 1983.
Przez 22 lata siostra Ann Shields była Odpowiedzialną wspólnoty charyzmatycznej “Słudzy Miłości Bożej”, znajdującej się w Ann Arbor, Michigan.

Głównym celem tej wspólnoty jest niesienie Bożej Miłości tam gdzie Jej nie ma. Członkowie tej wspólnoty, podejmując różnorakie działania, w sposób szczególny służą w obszarze pomocy społecznej i obecnie prowadzą dwa domy Opieki Społecznej dla osób starszych, które nie mają rodzin lub są zbyt słabe lub chore, aby żyć samotnie. Siostry dbają o nich jak o własnych rodziców do momentu, kiedy, tak jak jedna z sióstr określiła “Odejdą oni do domu Ojca”. Pomoc udzielana jest bezpłatnie.

Siostra jest autorką wielu książek: “Ogień w moim sercu”, “Wstawiennictwo”, “Módl się i nigdy nie trać serca”, “Głębsza przemiana”, “Być jak Jezus”. Jej ostatnią pozycją jest “Więcej Ducha Świętego”. Siostra Ann jest autorką wielu broszur o tematyce duchowej, a także wielu audiobooków.

W ciągu ostatnich 20 lat Siostra Ann była zatrudniona przez Renewal Ministries. Jest to katolicka organizacja z siedzibą w Ann Arbor, zajmująca się ewangelizacją. W swojej posłudze ewangelizacyjnej Siostra odwiedziła 30 krajów, prowadząc rekolekcje, misje parafialne i konferencje. Jest ona też gospodarzem popularnego programu radiowego, “Pokarm na drogę”, który nadawany jest przez ponad 100 katolickich stacji radiowych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także jest dostępny online na: www. renewalministries.net.

Ann Shields została odznaczona przez papieża Benedykta XVI medalem Benemerenti za zasługi na rzecz Kościoła. Katolickie Stowarzyszenie Biblioteczne uhonorowało ostatnio Siostrę Ann Shields nagrodą Aggiornamento w uznaniu za nieoceniony wkład w odnawianie życia parafii i wspólnot. Ann Shields jest także członkiem Rady Duszpasterskiej Diecezji Lansing’s .

(źródło: http://budujemyludzi.pl/annshields)