Maria Vadia

Maria Vadia jest znaną w świecie charyzmatyczną ewangelizatorką. Odkąd otrzymała od Boga misję głoszenia słowa Bożego – nieustannie podróżuje po Ameryce, Europie i Afryce, posługując zarówno podczas wielkich spotkań charyzmatycznych, jak i prowadząc formację grup modlitewnych.

Maria urodziła się w Hawanie, na Kubie. Kiedy miała 10 lat, na skutek prześladowań reżimu komunistycznego, wraz z rodziną opuściła rodzinny kraj i przeniosła się do Miami na Florydzie. W USA Maria działa aktywnie w katolickiej Odnowie Charyzmatycznej w archidiecezji Miami. Głosi Słowo Boże na konferencjach, rekolekcjach, w grupach modlitewnych, w więzieniu dla kobiet w Miami i w Genesis House, w przytułku dla bezdomnych chorych na AIDS.

Prywatnie jest matką czwórki dorosłych dzieci.

Do Polski przyjeżdża na zaproszenie Instytutu Ewangelizacji Świata Misja ICPE, znanego w Polsce jako Armia Dzieci. Jej głównym charyzmatem jest modlitwa uwielbienia, do której potrafi pociągnąć nawet opornych. Maria napisała już 7 książek dotyczących przyjaźni z Duchem Świętym i posługi charyzmatycznej, przetłumaczonych na inne języki. Zostały one wydane w języku polskim.

(źródło: http://www.odnowa.jezuici.pl/szum)