Twoja wiara cię uzdrowiła – o. John Bashobora – Radom

Twoja wiara cię uzdrowiła 08.03.2017 Radom

Szczegóły wydarzenia

  • środa | 8 marca 2017
  • 07:30 - 21:00
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gabriela Narutowicza 9, 26-600 Radom
  • 695-987-135
Temat

Twoja wiara cię uzdrowiła

Posługujący

o. John Bashobora

Harmonogram

Środa 08.03.2017 r.

godz. 7.30 – rejestracja
godz. 9.30 – modlitwa uwielbienia
godz. 10 – I konferencja
godz. 11:30 – przerwa kawowa
godz. 12 – Anioł Pański i modlitwa uwielbienia
godz. 12:15 – II konferencja
godz. 13.45 – obiad
godz. 15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa uwielbienia
godz. 15:45 – Msza Święta
godz. 17:45 – kolacja
godz. 18:45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie
ok. godz. 21 – zakończenie Apelem Jasnogórskim

Organizator

Fundacja Eucharystyczny Płomień

Informacje i zapisy
Więcej informacji Zapisz się

Jednodniowe rekolekcje z o. Johnem Bashoborą, misjonarzem z Ugandy (Afryka) odbędą się w środę, 8 marca 2017 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Koszt: 40 zł od osoby dorosłej.

Rozeznanym hasłem rekolekcji z o. Johnem Bashoborą są słowa Pana Jezusa:

“Twoja wiara cię uzdrowiła” (Mk 10,52)

skierowane do niewidomego żebraka Bartymeusza, który natychmiast został uzdrowiony.

O rekolekcjoniście

O. John Baptist Bashobora urodził się 5 grudnia 1946 roku. Od najmłodszych lat był blisko Jezusa, zawsze traktował Go jak swojego największego przyjaciela. Czytał Biblię i próbował robić tak, jak w niej było napisane, np. pościł przez 40 dni jak Jezus. Gdy rozpoznał swoje powołanie kapłańskie, postanowił wstąpić do pracującego w Ugandzie Zgromadzenia Świętego Krzyża i wyjechał do Indii, by tam odbyć nowicjat. Ponieważ już wtedy posługiwał modlitwą o uzdrowienie nie złożył tam ślubów, a wrócił do Ugandy. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 r. i został wysłany na studia do Rzymu. Podczas pobytu w Rzymie uzyskał doktorat z teologii duchowości. W Rzymie również przyłączył się do wspólnoty odnowy charyzmatycznej, wszedł głębiej w znajomość darów charyzmatycznych, poznał tam ludzi, którzy pomogli mu przyjąć to, czym Bóg go obdarzył i oddać się posłudze.

Po powrocie do Ugandy, widząc wiele sierot, założył pierwszy sierociniec. Sierot każdego roku przybywało, zaczął więc budować dla nich domy i szkoły, chcąc oprócz wychowania dać tym dzieciom dobrą edukację, by w przyszłości poradziły sobie w życiu dorosłym.

Jego wiara w żywą i realną obecność Jezusa w naszych sercach przyciąga do niego wielu ludzi szukających Boga. Na jego modlitwę Bóg odpowiada pełnym mocy działaniem w ciałach, duszach i umysłach ludzi. O. John jest nieustannie zanurzony w obecności Boga i napełniony Duchem Świętym, otrzymał potężne namaszczenie do służby w Kościele. W wielkiej pokorze posługuje wieloma charyzmatami, głosi rekolekcje ewangelizacyjne w wielu krajach świata, otwartym sercem odpowiada na każdą prośbę o modlitwę wstawienniczą, cały swój czas poświęca na rozszerzanie Królestwa Bożego.

Mapa

Twoja wiara cię uzdrowiła 08.03.2017 Radom