Być uczniem Pana – ks. Michał Olszewski – Zembrzyce

ks. Michał Olszewski 25-27.08.2017 Zembrzyce

Szczegóły wydarzenia

  • piątek | 25 sierpnia 2017 do niedziela | 27 sierpnia 2017
  • 18:00 - 14:00
  • Ośrodek Wypoczynkowo Rekolekcyjny Totus Tuus im. Ks. Kard. Karola Wojtyły w Zembrzycach 34-210 Zembrzyce 503
Temat

Być uczniem Pana – głosić, uzdrawiać, uwalniać

Posługujący

ks. Michał Olszewski

Harmonogram

Piątek 25.08.2017 r.

Sobota 26.08.2017 r.

Niedziela 27.08.2017 r.

Organizator
Grupa Profeto

Informacje i zapisy
Więcej informacji Zapisz się

Czy czytaliście książkę ks. Michała Olszewskiego SCJ “Być uczniem Pana”? Teraz chcemy Was zaprosić na coś więcej, na rekolekcje o tym, co znaczy dla nas ochrzczonych głosić, uzdrawiać i uwalniać.

Co jest prawdziwą misją ucznia Jezusa Chrystusa?
Co powinni czynić ci, którzy chcą podążać za Panem?
Czego od nas oczekuje nasz Mistrz?

Ks. Michał Olszewski odpowiada na te pytania, wskazując na trzy zasadnicze dary, których praktykowanie, jak czytamy w Ewangeliach, nakazuje swoim uczniom Jezus:

głoszenie Słowa Bożego,
uzdrawianie chorych i cierpiących,
uwalnianie z mocy Złego.

Ksiądz Michał pokazuje, że każdy uczeń Jezusa, czy to świecki, czy diakon, czy ksiądz, może być powołany, aby, po odpowiednim przygotowaniu, realizować ten nakaz. Odwołując się do Pisma Świętego i licznych przykładów z własnej posługi opisuje, na czym polegają poszczególne dary, co jest konieczne, aby nimi posługiwać, i daje wiele cennych praktycznych wskazówek dotyczących wypełniania misji ucznia Pana. Cały czas podkreśla przy tym, że owo wypełnianie daje niezwykłą, nieziemską radość, której pełne są przywoływane na tych stronicach opowieści.

Te rekolekcje są dla każdego, kto pragnie podążać za Panem, i żyć w zgodzie z jego zamysłem wobec Kościoła – wspólnoty uczniów, którą założył, aby służyła zbawieniu świata.

„Nie możemy sobie robić przerwy od bycia uczniem Jezusa. Wszędzie, gdzie jesteśmy, jesteśmy uczniami Jezusa – to jest nasza tożsamość. To daje największą radość – jeśli wszystko, co robisz, mieści się w dziele głoszenia Ewangelii”. (fragment z książki “Być uczniem Pana”)

Miejsce do którego chcemy Was zaprosić to wspaniały ośrodek rekolekcyjno-wypoczynkowy Totus Tuus w Zembrzycach k. Suchej Beskidzkiej. Startujemy w piątek o 18.00 /rejestracja od 16.00/, a kończymy rekolekcje w niedzielę ok. 14.00.
Koszt uczestnictwa z noclegiem i wyżywieniem to 280 zł. Kwotę 180 zł należy wpłacić w terminie do 3 dni od wysłania zgłoszeniana. Wpłaty można dokonać na konto Zgromadzenia Księży Sercanów. Pozostałą kwotę wpłacamy w ośrodku podczas rejestracji.

Mapa

ks. Michał Olszewski 25-27.08.2017 Zembrzyce