Asceza i wolność – o. Józef Augustyn – Lubogoszcz

o. Józef Augustyn 15-17.03.2019 Lubogoszcz

Szczegóły wydarzenia

  • piątek | 15 marca 2019 do niedziela | 17 marca 2019
  • Lubogoszcz
Prosimy pamiętać, że nie jesteśmy organizatorami pokazywanego wydarzenia. Ideą serwisu jest zbieranie informacji o spotkaniach ewangelizacyjnych i umieszczanie ich na stronie. Jednocześnie nie ponosimy żadnych odpowiedzialności za zmiany terminów, miejsc czy programów takich spotkań.

W przypadku pytań związanych z konkretnym wydarzeniem, prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorami, których dane umieszczamy na stronie wydarzenia. Link do strony wydarzenia znajduje się w dalszej części treści.

Temat

Asceza i wolność: spotkanie z Bogiem i człowiekiem

Posługujący

o. Józef Augustyn SJ, Piotr Słabek

Harmonogram

Piątek 15.03.2019 r.

Sobota 16.03.2019 r.

Niedziela 17.03.2019 r.

Organizator
Ziarna Prawdy

Informacje i zapisykliknij po Więcej informacji kliknij i Zapisz się

Miejsce: Beskid Wyspowy (Lubogoszcz)

Prowadzenie: o. Józef Augustyn SJ, Piotr Słabek

cena sugerowana: 240 zł (jesteś mile widziany bez względu na Twój aktualny budżet)

Kontakt i zapisy: sesjefundacja@op.pl

​Wprowadzenie we współczesne rozumienie ascezy chrześcijańskiej. Skuteczność walki duchowej jest ściśle powiązana z praktykowaniem ascezy. Mistrzami tej sztuki byli między innymi Ojcowie Pustyni, św. Ignacy Loyola.

Asceza jest drogą do pogłębienia więzi z Bogiem i człowiekiem, przez uproszczenie i oczyszczenie życia.

„To, co najczęściej zawiera się w słowie «luksus» i wiele innych tak zwanych wygód życiowych nie jest czymś, bez czego nie da się żyć, lecz są to właśnie przeszkody dla wzrostu człowieczeństwa”. Henry David Thoreau

Jak we współczesnym świecie rozsądnie i rozważnie praktykować ascezę, na czym ma ona polegać, jaki jest jej sens? Sesja organizowana jest w pięknym otoczeniu natury w ascetycznych, schroniskowych warunkach, dojście z parkingu pod górę, czarnym szlakiem 15 min. Bagaże będą wywożone samochodem terenowym, istnieje też możliwość wywozu uczestników. W piątek i niedzielę dieta Daniela, w sobotę post o samej wodzie.

Mapa

o. Józef Augustyn 15-17.03.2019 Lubogoszcz